Powieść obyczajowa Prawo matki

Prawo matki jest powieścią obyczajową autorki Diane Chamberalin. Historia zawarta w książce przedstawia historię miłości matki do syna, która napotyka po drodze na wiele przeszkód. Są to problemy, które los nam zgotował oraz takie kłopoty, które sami potrafimy na własne życzenie wykreować. Książka pokazuje czytelnikowi, w jaki sposób można wyrazić opinie na dany temat bez głębszej analizy oraz jak można być nieugiętym w swoich ocenach. Historia zawarta w książce pokazuje, że czasem nie widzimy nic w swoim życiu oprócz czubka własnego nosa. Książka opowiada o tym, że ludzie jako jednostka nie są doskonali, że popełniamy błędy w swoim życiu. Prawo matki w atrakcyjnej cenie to książka o wiecznie niezamkniętych rozdziałach życia, o które problemach ciągle do nas powracają.  

Krótki zarys książki Prawo Matki

 Andy Lockwood jest główną postacią występującą w książce prawo matki. Na początku wydaje nam się, że jest podobny do swoich rówieśników, jednak jak dowiemy się z książki chłopiec, skrywa pewne tajemnice. Andy od młodości cierpi na płodowy zespół alkoholowy. Choroba Andiego sprawia, że chłopak mówi wszystko to, co przyjdzie mu do głowy. Zakazy, które znajdują się w miejscach publicznych, potrafi interpretować na swój sposób. Choroba sprawia, że chłopak jest nieprzewidywalny. To właśnie sprawia, że książka jest taka ciekawa. Matka Andiego widzi w nim zarówno kochającego, jak i wrażliwego chłopaka. Kiedy dochodzi do podpalenia kościoła, jako jedyna potrafi się za nim stawić. Jednak choroba Andiego sprawia, że inni upatrują w nim jedynego podejrzanego o podpalenie.

Zalety czytania powieści Prawo Matki

Główną zaletą książki Prawo Matki jest niezwykle interesująca i wciągająca historia, którą czyta się szybko, bez żadnych problemów. Od samego początku książka trzyma czytelnika w napięciu, ponieważ historia Andiego jest tak zbudowana, że nie potrafimy wyciągnąć nosa z książki. Z kolei narracja w książce została tak poprowadzona, że widzimy kilka punktów widzenia. Dzięki temu zabiegowi możemy poznać myśli i uczucia głównego bohatera.