Prawo matki Diane Chamberlain

Prawo matki Diane Chamberlain jest historią o miłości, która napotyka na swojej drodze wiele kłód, zarówno tych, które sami potrafimy sobie postawić pod nogi, jak i tych, które los potrafi nam postawić. Książka opowiada o tym, w jaki sposób łatwo jest nam wyrażać opinię i być bardzo zatwardziłabym w swoich ocenach. Gdzie również człowiek nie widzi czubka własnego nosa. Historia zawarta w książce opowiada również o tym, że nie ma ludzi doskonałych, choćbyśmy nie wiadomo jak się starali. Książka Prawo matki opowiada o nie zamkniętych rozdziałach życia ze swojej przeszłości, ponieważ potrafi dać o sobie znać w bardzo wielu momentach bieżącego życia. 

Powieść obyczajowa prawo matki

Główną postacią w książce jest Andy Lockwood, który nie jest taki sam jak jego rówieśnicy. Chłopiec ma piętnaście lat oraz choruje na płodowy zespół alkoholowy, dlatego przez większość czasu mówi to, co mu ślina na język przyniesie. Wszelkie zakazy znajdujące się w publicznych miejscach interpretuje na swój sposób. Nie zawsze może przewidzieć swoje zachowanie. Matka Andiego widzi w nim niezwykle wrażliwego oraz kochanego chłopca. W momencie, kiedy dochodzi do podpalenia kościoła jego rówieśnicy oraz większość dorosłych, to właśnie w nim upatrują głównego sprawcę. Z książki dowiemy się, że matka Andiego już raz straciła syna ze względu na swoje zaniedbanie. Dlatego ze wszystkich sił nie chce dopuścić, by historia się powtórzyła. Książka z każdą preczytaną stroną wciąga czytelnika. Już od pierwszych rozdziałów czytelnik zastanawia się, czy matka maże uwierzyć swojemu synowi i powstrzymać innych od podejrzeń?

Jakie są zalety powieści Prawo matki(atrakcyjna oferta)?

Ogromną zaletą powieści prawo matki jest to, że jest tak wciągająca, że można ją przeczytać bardzo szybko. Co prawda z samego początku można natrafić na problemy, by dobrze się w nią wgryźć jednak po pierwszym rozdziale, przygody głównego bohatera potrafią tak wciągnąć czytelnika, że nie potrafimy oderwać od niej swojego nosa. Narracja została poprowadzona na kilka punktów widzenia, w ten sposób łatwo jest poznać zarówno myśli, jak i uczucia głównych bohaterów.